„Ten, který nosil na dresu číslo 68 jako symbol okupace, ten, který umí oslovit davy a pomoci svrhnout tuhle estébáckou, proruskou hrůzovládu, teď servilně přijímá státní vyznamenání a kolaboruje. Je mi za něj stydno. Skvělý sportovec, ale mizerný člověk,“ napsal k ocenění Jaromíra Jágra Jan Hrubeš.

 

„On má moc jako málokdo. Měl by mít odpovědnost. Kdyby tu hradní šarádu odmítl, hodně by jim nařízl větev. On ale zklamal. Na celé čáře,“ dodal pak Hrubeš v diskuzi.

 

Jaromír Jágr si z Hradu odnesl Medaili Za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti sportu. Kladenský rodák začínal s hokejem v rodném městě, ligový debut si odbyl v září 1988. Za reprezentaci odehrál 141 zápasů a vstřelil 49 gólů, získal šest medailí z reprezentačních akcí: zlato a bronz z OH a dvě zlaté a dvě bronzové z MS.

 


„Bylo to nepopsatelný," popsal celý večer Jágr. „Ta atmosféra, ta hymna. Já si vzpomněl na nejlepší hokejové zážitky, kdy jsem po vyhraných zápasech státní hymnu poslouchal. Docela mi to scházelo, že už hymnu po zápase neuslyším a najednou ji slyšíš, když ti předávají státní vyznamenání. Měl jsem na těle husí kůži," přiznal. přiznal.


@em-1

 

Jágr byl také loni součástí prezidentské delegace do Číny. Podílel se na uzavření dohody o rozvoji česko-čínského programu ledního hokeje mezi Českou hokejovou akademií, týmem Rytíři Kladno, Česko hokejovou asociací, Čínskou hokejovou asociací, Pekingskou sportovní univerzitou a Čínskou hokejovou akademií. Za svoji cestu se dočkal od mnohých kritiky, on sám si však za ní stál.

 

Jágr v instastories uveřejnil status, kde se do něj jeho autor výrazně opírá. Doslova je psáno, že je Jágr mizerný člověk. Hvězdná 68 reagovala po svém, a tak jen prosí boha, aby pisateli (Janu Hrubešovi – pozn.red.) odpustil.


Vrátil se také zpátky k vyznamenáním. „Nechci, aby mi lidé záviděli. Nedostal jsem něco, co nikdo jiný nemá. Má to asi 20 sportovců,“ připomněl Jágr. Tvrdí také, že medaili nedostal za letošní návštěvu Číny, kde byl ve výpravě prezidenta Zemana. Právě za ni čelil hokejista ostré kritice. „Odjel do Číny a dostává to kvůli tomu... Je to nepříjemné, ale je to jejich názor. Mně se to nelíbí a chci to uvést na pravou míru,“ hájil se Jágr v živém streamu.

 

@em-2