Tichý ve svém komentáři uvádí, že se od roku 1990 zúčastnil všech voleb vyjma jedněch senátních, a vždy volil ODS. "Cítil jsem se být pravicový a konzervativní volič a ODS pro mne byla nejpřijatelnější variantou. A protože se cítím být pravicovým a konzervativním voličem i nadále, nebudu moci napříště dát ODS svůj hlas, pokud ji budou reprezentovat lidé, jako je Pavel Novotný," uvedl Tichý, kterého k napsání komentáře vedla skutečnost, že Novotný chce kandidovat do Sněmovny.

Vadí mu zejména Novotného pozérství, způsob jeho vystupování a veřejně prezentovaná amorálnost a ochota prodat své svědomí, když někdo dobře zaplatí. "Kritizovali jste Mirka Topolánka za to, že ve Sněmovně ukazoval na kolegy vztyčený prostředníček? Vysmívali jste se nevkusnému Zdeňkovi Škromachovi vystavujícímu své vypasené tělo rozvalené v bazénku?,” ptal se Tichý.


@em-1


“To je pořád jen slabý odvar toho, jak se s gustem prezentuje řeporyjský hrdina Novotný. Tlusťoch rozvalený na gauči v trenýrkách, přes které mu přetéká vypasený pupek. Holý zadek vystrčený na ulici. Urážky a vulgarismy, vychloubání se drogovými eskapádami. To vše nikoliv v soukromí, ale před kamerami, před fotografy, jako hlavní nástroj na upoutání pozornosti," poznamenal Tichý.