„Pro případ, že by ve stanovené lhůtě nebyl peněžitý trest vykonán, bude stanoven náhradní trest ve výši 30 měsíců,“ přečetl z rozsudku soudce Robert Pacovský ke stanovenému peněžitému trestu.

Bušina k rozhodnutí soudu uvedl, že se o svém případném odvolání musí ještě poradit se svým právním zástupcem. „Se stávajícím rozsudkem nesouhlasím, dvanáct let říkám, že jsem nevinný a za tím si stojím,“ uvedl. Lhůtu na odvolání si ponechala i státní zástupkyně. 

Soud uložil nepodmíněné tresty i některým dalším obžalovaným. Kromě Bušiny soud v aktuální části případu odsoudil i Davida Belouse, který byl podle obžaloby spolu s Bušinou hlavním organizátorem trestné činnosti. Tomu uložil soud šest let vězení a stejný peněžitý trest.


@em-1


Odposlechy umožňují formulovat skutkový závěr, že Bušina, Belous byli ti, kteří stáli v pozadí, dávali pokyny, jakým způsobem mají ty společnosti fungovat, byli v nadřízeném postavení. Jednoznačně lze říct, že část financích prostředků končila k jejich dispozici,“ uvedl předseda trestního senátu.

Bušina byl obžalován také z toho, že v roce 2006 předložil padělek maturitního vysvědčení, aby se dostal na vysokou školu. Krajský soud původně stíhání ve věci zastavil, po rozhodnutí vrchního soudu se jím ale zabýval znovu. V pátek soud znovu rozhodl o zastavení stíhání s tím, že jde již o promlčený čin.