Česká republika může podle Svěráka čelit i možné justiční krizi. A to s ohledem na trestní stíhání premiéra Andreje Babiše. „Už se stala ta legrace, že trestně stíhaný premiér rozhodl, že vymění ministra spravedlnosti,“ referuje Svěrák, co jej nadmulo k pozornosti. Pořád prý ještě věří, že „všichni státní zástupci netančí, jak někdo na ministerstvu píská“, a naděje také podle něj ještě nezmizela, zbývá totiž „druhý Zeman“. Naráží tím na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.


Na závěr si nechal a pár ostrých slov pro prezidenta Miloše Zemana. "Je toho tolik, čím mi vadí Miloš Zeman,“ řekl Svěrák. "Vadí mi fascinace Putinem, postoj k němu jako prezidenta země, která byla okupována, postoj k člověku, jenž anektuje cizí území a poruší mezinárodní smlouvy. A má mu být odpuštěno jenom proto, že je to velmoc? To já nepřetrpím.“


@em-1


”Prezident republiky porušuje Ústavu, na kterou přísahal. Nebo prohlásí, že Ferdinand Peroutka napsal text o Hitlerovi gentlemanovi, odborníci to zpochybní, a on tři roky hledá, kde to ten Peroutka napsal. A když to nenajde, není schopen se omluvit a říct, že se zmýlil. Už nevím, co by měl prezident udělat, aby se lidi probudili,“ pokračoval. Kdyby mu prý současný prezident udělil státní vyznamenání, tak si pro něj ani nepřijde. „Ale já už ho naštěstí dostal. Od Havla. A šel jsem si pro ně rád,“ dodal držitel Medaile Za zásluhy III. stupně.


@em-2