„Máme jedenadvacetiprocentní zdanění a lidé chtějí meníčka za sedmdesát korun. Tak si to spočtěte. I kdyby chtěli, nemůžou být poctiví,“ říká Pohlreich a dodává, že to sice neschvaluje, ale chápe.

 

EET je podle něj projekt, který má za úkol rozdělovat společnost a diskriminovat určité odvětví našeho průmyslu. „Je to nespravedlivé opatření a nemyslím si, že je to dobře,“ míní Pohlreich a dodává: „Myslím si ale, že se tady i v jiných oborech rozkradou tak obrovské peníze, takže vůbec nechápu, proč pro jedno průmyslové odvětví mají platit nějaká nařízení a pro jiná platit nemají.“

 

„Ti, kteří kradli, budou krást dál, a nic tomu nezabrání. Hlavně nevím, jakým způsobem bude účinnost tohoto opatření vynucena,“ uvažuje šéfkuchař a zmiňuje vietnamské večerky nebo Sapu, kde to podle něj fungovat zajisté nebude.

 

„Nenávidím EU jako takovou. Myšlenka dobrá, ale co se z toho stalo za poslední roky, je zoufalé. Sedí tam parta totálních idiotů,“ popisuje Pohlreich a zároveň dodává, že v něčem je dobrá. Například hygienické normy. Na ty však člověk nepotřebuje být v EU, to mu stačí přemýšlet.

@em-1


 

Mluvil také o natáčení pořadu Ano, šéfe!, se kterým pravidelně jezdí po hospodách a restauracích v celé České republice.

 

„Bolí mě, v jakém stavu jsou některá města, jak lidi žijí, jaký mají životní styl. Nedělal jsem si iluze, věděl jsem, co mě čeká. Ale úroveň restauračního podnikání je hodně špatná. V Praze dobrý, za Prahou bída,“ říká šéfkuchař a dodává, že snahy o vytvoření evidenčního systému na spropitné číšníků, o kterých se také mluví, jsou už „úplně mimo mísu“.

 


@em-2