Při žádosti o výši satisfakce vycházel Hrad z řízení ohledně Václava a Dagmar Havlových, kteří za plakát s Dášeňkou a Václavkou požadovali také pět milionů korun. Částka by šla podle právníka prezidenta Marka Nespaly bezezbytku na dobročinné účely. Bartík namítal, že je schopný zaplatit nejvýše 50 000 korun, částka navíc jej prý zlikviduje.

Zemanův právník opáčil, že Ústavní soud sice shledal, že částka satisfakce by neměla být likvidační. „Nikde ale nenapsal, že likvidační být nesmí,“ prohlásil Nespala. Prezident je nicméně připraven přijmout plnění Bartíka v jakýchkoliv splátkách na jakoukoliv dobu.


Soud byl nakonec shovívavý. Bartík musí do tří dnů poslat doporučený dopis prezidentovi s omluvou a do 15 dnů mu zaplatit 250 tisíc korun. Bartík informaci podle soudu získal informaci od jednoho z členů konzilia, které prezidenta vyšetřovalo. Spornou informaci ale nijak neověřil. Bartík přitom odmítl svůj zdroj odkrýt.


Hrad nemá pro Bartíkovo chování sebemenší omluvy. „Žalovaný si jako politický podnikatel, nebo spíše trhovec, vytvořil projekt, kterým by, za předpokladu, že by inženýr Zeman nebyl zvolen prezidentem, získal body a sympatie opozičních minorit,“ řekl.


„Kdyby, nedejbože, inženýr Zeman zemřel, narostl by v té chvíli politický rating pana Bartíka a zvýšila by se i hodnota celé jeho práce,“ zdůraznil hradní advokát.