Policisté prosí všechny možné oběti podvodníka, aby se jim přihlásily. Skořepa uprchl z Česka už v roce 2007, kdy mu hrozilo obvinění za vytunelování dceřiné firmy ČKA. O dva roky později byl zadržen právě v SAE, ale tamní úřady ho pak propustily na kauci. Nyní policisté zjistili, že Skořepa údajně v emirátech podvádí své krajany.


@em-l

„Svým obětem nabízí služby v podobě zmapování podnikatelského prostředí a pomoc se založením firmy ve Spojených arabských emirátech. Své závazky však neplní. Poškození pak přicházejí jak o finanční prostředky, které Miloši Skořepovi poskytli, tak o peníze vložené do konkrétního projetu,“ popsal postup Skořepy mluvčí policie. 
Nabízením zmíněných služeb přes internet se podle policistů pravděpodobně dopustil hledaný muž zločinů i na území České republiky.


Údajnými podvody se již zabývají úřady v emirátech. „Na území České republiky v tuto chvíli neevidujeme žádného poškozeného, což ale neznamená, že tu žádná oběť není,“ doplnil mluvčí policie. „Případní poškození se totiž mohou domnívat, že pokud byli podvedeni na území jiného státu, tak svou situaci nemohou řešit zde, v Česku. Opak je však pravdou. Proto v tuto chvíli apelujeme na každého, koho jednapadesátiletý muž podvedl a oni to ještě neoznámili, ať tak učiní,“ uvedl.


Skořepa podle Hulana také možná občas navštěvuje Česko. Policisté proto žádají kohokoli, kdo by o tom věděl, ať zavolá na linku 158. Na Skořepu jsou vydány příkazy českých soudů k dodání do výkonu trestu i mezinárodní zatykače.


Skořepa figuroval v případu zmizení půl miliardy korun z účtu dceřiné firmy státní ČKA, společnosti Galileo Real, v roce 2005. Manažer firmy Jan Šik tehdy podle soudů převedl peníze bez souhlasu představenstva firmy na soukromý účet u švýcarské United Bank of Switzerland. Skořepa potom peníze rozesílal na svá další konta a některé si v hotovosti vybral. Banka pochybení přiznala a vrátila Česku 404 milionů. Domácí soudy pak uložili Šikovi trest 5,5 roku vězení a Skořepovi 8,5 roku.


Skořepova komplice Jana Šika zadrželi 1. června roku 2011 v Praze na Evropské třídě detektivové z oddělení cíleného pátrání. Byl pravomocně odsouzen za hospodářskou trestnou činnost, k trestu však nenastoupil. Navíc hrozilo nebezpečí, že by mohl odcestovat do zahraničí stejně jako jeho spolupachatel Miloš Skořepa.