Ke střelbě došlo v sobotu dopoledne amerického času v nákupním centru Walmart. V budově bylo v té době nejméně tisíc lidí a asi stovka prodavačů. Mladík v brýlích a černém tričku měl útočnou pušku a bez váhání střílel po každém, kdo mu přišel do cesty. V obchodním centru v texaském městě El Paso vyvraždil 20 lidí. 


Podezřelý běloch Patrick Crusius byl podle policie rasista a stoupenec teorie o nadřazenosti bílé rasy. Kromě vražd ho čeká obžaloba i ze zločinu z nenávisti. Vrah zveřejnil na internetu čtyřstránkový manifest, v němž obviňuje hispánské obyvatelstvo ze zabírání pracovních míst Američanů i z podle něj nepřijatelného míšení kultur.


@em-1


Hned v neděli ráno amerického času však došlo k dalšímu masakru! Ve městě Dayton ve státě Ohio. Neznámý pachatel zahájil střelbu před barem Ned Peppers a zavraždil devět lidí, dalších 16 lidí utrpělo zranění. Během incidentu zahynul i střelec, kterého usmrtili policisté. „Když začala střelba, opětovali jsme ji a rychle jsme to ukončili," píše se v prohlášení daytonské policie. 


@em-2