Pokud jde o samotného prezidenta Zemana, Vondráčková si ho prý váží a považuje ho za moudrého člověka, ale to neznamená, že by souhlasila se vším, co prezident říká. Stranou pozornosti Heleny Vondráčkové nezůstal ani premiér Andrej Babiš (ANO).

„Lidé Andreji Babišovi závidí, ta naše závist nabírá obrovských rozměrů. Andrej Babiš by si zasloužil sestavit vládu,“ říkala zpěvačka už před volbami. Sluší se připomenout, že před volbami Andreje Babiše podpořila, a podporuje i Miloše Zemana. 

„Pan Babiš je velmi schopný člověk, v různých odvětvích, v širokém záběru a proto si myslím, že je to muž na svém místě. Lidi mu něco vyčítají, ale hlavně mu záviděj. Ta naše závist nabývá obrovských rozměrů A to je jeden z důvodů toho protibabišovského smýšlení,“ vyjádřila svůj názor zpěvačka. „A myslíte, že mu závidí i policie?“ zeptala se moderátorka Helena Šulcová, snad v narážce na Babišovo obvinění v kauze Čapí hnízdo. „To nevím, ale policisté jsou také lidé,“ podotkla Vondráčková. Jinak by ale politiku se zpíváním nespojovala. Zpěvák má zpívat a politik se má zabývat politikou.