Jak jsme již psali, zostřená opatření vedou k tomu, že do konfliktu s policisty či strážníky se dostanou ti, kteří odmítají po ulici chodit v roušce či respirátoru. Některé z těchto incidentů pak končí s „pachatelem“ na zemi a videem na internetu. Názory, zda se jedná o správný postup, se různí. Někteří policisty obhajují s tím, že není možné, aby se občané beztrestně vzpírali tomu, když je policista k něčemu vyzve, jiní zase považují zákroky policie za extrémní. Do druhé skupiny patří například bývalý policista Štefan Bartók, který takový postup neváhal označit za fašistický.

Na druhé straně stojí např. bývalý voják a policista Martin Zapletal. „Vzhledem k hysterii a agresi proti zdravotníkům, lékařům, vojákům, ale především vůči policistům a strážníkům jsem nucen vydat následující stanovisko a těmto vyjadřuji PODPORU!“ prohlašuje veterán misí v Kosovu a Kuvajtu. Tvrdí, že společnost je rozdělena a média jsou zaměřena proti státu a proti policistům a je zatím „něčí" zájem“. "Je zde nekázeň, humus, bordel, filcky jak pětikoruny... spěje to k anarchii...“ myslí si bývalý voják.

Vymezil se zejména proti extrémním vyjádřením na internetu proti policii. „Vyhlašuji nulovou toleranci tomu, kdy tupá flastenecká lůza bude útočit, byť verbálně, na lékaře, zdravotníky, vojáky, policisty a strážníky,“ oznámil a dodal, že blíže neuvedené vyhrožování už hlásil policii.

Posléze se vyjádřil k incidentu v Ostravě, kde strážníci pacifikovali opilou ženu s dítětem. „Normální lidé se strážníkům a policistům už dávno nediví. A normální lidé se mi nediví, že toto hromadně označuji tupou flasteneckou lůzou. Jsem rád, že už nesloužím... ehm, tedy, nechť je ráda tupá flastenecká lůza, že už nesloužím,“ hrozil Zapletal a dodal: „Zkoušeli to různí frajírci a vychcánkové během mé služby, ale neprošli. Rád bych si tyto mazal na chleba... s chutí.“ Prý se policistů, strážníků a zdravotníků vždy rád zastane.

Komentoval také zákrok v Českých Budějovicích, proti kterému se vymezil bývalý polista Bartók. Vzhledem k předchozím příspěvkům není překvapivé jak. Policista prý postupoval správně. „Moment překvapení, zvládnul to téměř sám, takže lidé nemusí řvát, že na něm klečelo 3, 5, 7 policistů... Ukončená nesmyslná diskuse ein, zwei, žádné škody na životě, zdraví ani majetku, žádné divadlo v přetahování, žádné dítě pozapomenuto, co víc si přát. Tento zákrok je výstavním a dají si ho za rámeček oba aktéři,“ hodnotil výkon a poděkoval za službu strážníkům a policii.

Kopnul si také, že doteď „odborníci“ kverulovali, že policisté vždycky zasahují v několika lidech na jednoho, takže teď se o mladíka postaral policista sám. „Ach... jako bych se viděl...“ vzpomínal bývalý policista.