Předseda ČSSD Hamáček kvůli jednáním v Praze zrušil ministerskou cestu do Londýna. "Situace je vážná. Ač nerad, v tuto chvíli si nemohu dovolit odcestovat do zahraničí. Aktuálně musíme řešit situaci doma," uvedl Hamáček v prohlášení. Britská strana se podle Hamáčka o změně programu dozvěděla už v neděli a situaci chápe. Jan Hamáček na svém profilu připustil, že jeho strana stále uvažuje o odchodu z vlády. Nechce ale dopustit, aby se po něm na vnitro dostal člen hnutí ANO anebo SPD. 
Babiš chce požádal předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, aby mohl vystoupit na klubu komunistů, kteří tolerují jeho vládu. Premiér chce vysvětlit kauzu kolem svého syna. Andrej Babiš vysvětlí kauzu údajného únosu svého syna komunistickým poslancům v pátek ráno před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě. 
Šéf komunistů Vojtěch Filip bude o situaci jednat ve středu s prezidentem Milošem Zemanem. Už v úterý bude o další podpoře menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD diskutovat širší vedení KSČM.
Babiš také vysvětlil setkání s Okamurou na Úřadu vlády, aby mu vysvětlil kauzu okolo svého syna. „Napsal jsem mu SMS, když jel zrovna kolem Úřadu vlády. Pozval jsem ho na kafe,“ řekl Babiš. Odmítl, že by jednali o nahrazení ČSSD za SPD ve vládě.