Událost dostala jméno Noc s legendou a hlavní role bude patřit opět Jaromíru Jágrovi. Nejslavnějšímu tuzemskému hokejistovi a sportovní legendě, která je i ve 47 letech k nezastavení. Jágr se v rámci speciální akce posadí na dvě a půl hodiny na pódium Fora Karlín a 1360 divákům bude vyprávět svůj příběh. “Věřím, že můj příběh může být inspirativní a může pomoct i lidem, kteří se třeba ocitli ve slepé uličce. Chci využít toho, že mě lidé ještě poslouchají,“ říká.


Speciální večer, který má rozpočet v jednotkách milionů korun, by měl moderovat hokejový komentátor Robert Záruba a kromě Jaromíra Jágra se během něj představí i několik umělců a zpěváků, které má Jágr rád a kteří svým vystoupením rozdělí jeho vyprávění symbolicky na tři třetiny. “Jako promotér nemůžete mít v Česku nikoho většího, než je Jágr,“ rozplývá se Petr Větrovský, jehož agentura VDN Promo za celou akcí stojí.


Zajímavé je, že s nápadem obsadit do hlavní role Jágra, který se jinak společenským akcím důsledně vyhýbá, nepřišel Větrovský, ale sám Jágr, jenž letos v květnu nechyběl v pražském klubu SaSaZu mezi diváky na večeru s Tysonem Furym. Právě po jeho skončení oslovil Větrovského. “Dal mi na sebe číslo s tím, ať mu druhý den zavolám. Říkal jsem mu: Jasně, ty mi to stejně nezvedneš. Ale zvednul,“ usmívá se Větrovský při vzpomínce, jak se dali dohromady.


@em-1


Pokud se vám zdá, že Jágr mluví do médií relativně často, a těžko má tedy ještě co říct, sám hokejista vás prý vyvede z omylu. “Na hodně otázek jsem už odpověděl, ale každý člověk se vyvíjí a já nemám ve 47 letech stejné názory jako v 18 nebo ve 30 letech. Život navíc není jen sen a pohádka, měl jsem v něm situace, které jsem ne vždy vyřešil správně. A třeba budu inspirací pro někoho, kdo se stejně jako já dostal do slepé uličky a čeká na nějaký signál,“ vysvětluje Jágr. A my se určitě budeme na jeho slova těšit.


@em-2