Kalousek a Nečas se v té době stali nepřáteli státu číslo 1. Šlo totiž o největší protesty od sametové revoluce. Bouřlivá protivládní demonstrace, které se dle odhadu odborářů zúčastnilo na 120 tisíc lidí, se v roce 2012 odehrála v Praze na Václavském náměstí. Atmosféra kolem Nečasovy vlády v té době pořádně houstla.
V průběhu demonstrace se na pódiu vystřídala řada mluvčích z řad odborářů, zuřivě tlumočené dokonce i do znakové řeči. Požadavek byl jednotný - odbory chtěli demisi vlády. Předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil dnešní akci označil za největší protest od roku sametové revoluce. "Nečekal jsem takovou účast, ale dnes je tady 120.000 lidí. Je to největší protest od roku 1989, tak si to, vládo, zapiš za uši," řekl tehdy Zavadil.


 


Desítky tisíc lidí řečníkům z řad odborových předáků bouřlivě aplaudovaly, centrem města opakovaně zněl souhlasný řev, protestní pískot a hromadné: Demisi! Miroslav Kalousek se tehdy rozhodl, že na Václavské náměstí raději nedorazí. Z davů odborářů a jejich přívrženců dostal pravděpodobně strach. Byl důvod jeho nepřítomnosti na nedávné demonstraci to, že mu připoměla jeho temnou minulost? 


@em-1