Skoro měsíc čekali fanoušci a široká veřejnost na to, až vdova Ivana Gottová (43) prozradí, kam uloží svého zesnulého manžela, Slavíka Karla Gotta, který 1. října podlehl akutní myeloidní leukemii. Po mnoha dohadech se ukázalo, že sám Mistr chtěl prý být pochován v Praze na hřbitově Malvazinky, tedy nedaleko svého dlouholetého domova na Bertramce.


Když už je jasné, kde spočinou Gottovy ostatky, začali se o hrob na Malvazinkách zajímat nejen fanoušci, ale i úřady, a dokonce policie! Co mají za lubem?


Čekají totiž, že o právě budované místo posledního odpočinku Karla Gotta (†80) na pražském hřbitově Malvazinky bude velký zájem lidí. A proto řeší bezpečnostní opatření. 


Právě o nich nyní s rodinou i policií jedná ředitel Správy pražských hřbitovů Karel Kobliha. "U hrobového zařízení Mistra Karla Gotta očekáváme velkou návštěvnost lidí, a proto je nutné celou situaci řešit nejen s našimi zaměstnanci, ale také s dalšími institucemi, tedy úřady a policií,“ řekl ředitel Kobliha. "Jsem nicméně bytostně přesvědčený, že to všechno zvládneme,“ dodal.


Podrobnosti k opatřením na hřbitově Malvazinky ale komentovat nechtěl. Našich informací ale teď hřbitovní správa a policie s rodinou Karla Gotta např. řeší, zda bude zpěvákův hrob monitorovat kamera. Jasné už je nicméně to, že se v prvních dnech a týdnech po oznámení, že je urna se Slavíkovými ostatky uložena na Malvazinkách, budou na hřbitově a v okolí hrobu častěji pohybovat policisté. Ti se zatím obrnili mlčením. "Dnes k tomu žádné prohlášení nevydáme,“ uvedla včera odpoledne mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


@em-1


Ačkoliv zpěvák v minulosti mluvil o tom, že by chtěl být pochovaný u rodičů v Újezdě u Svatého Kříže na Plzeňsku, nakonec si vybral pražské Malvazinky. Kilometr vzdálený hřbitov od rodinné vily na Bertramce.


„Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo,“ napsala ve svém nedávném prohlášení vdova Ivana Gottová.


@em-2