Radim Jančura se v rozhovoru, kde hovořil o podnikání v českém korupčním prostředí, nebývale ostře opřel zejména do třech bývalých ministrů: Pavla Dobeše (doprava), Jaromíra Drábka (práce a sociálních věci) a Miroslava Kalouska (finance).


A Miroslav Kalousek to od něj odnesl možná nejhůř. "Kapitola sama o sobě je pan Kalousek. Nechali jsme nejbohatšího člověka v této zemi – díky miliardovým tendrům na obraně, díky smlouvě na výběr mýta s firmou Kapsch, což je také jeho práce, i díky softwaru pro ministra Drábka, v němž má dle mých informací také prsty – dělat ministra financí. Jak může politik, který toto organizoval a s velkou pravděpodobností si nakradl hezké miliardy, být šéfem státní pokladny? To je opravdu kozel zahradníkem,“ tvrdí Jančura.


Ministr Kalousek si takový útok nenechal líbit a Jančuru žaluje pro pomluvu. "Právě jsem podepsal trestní oznámení na pana Jančuru pro trestný čin pomluvy šířené tiskem, v následujících minutách bude podáno na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1. Není mým zvykem kriminalizovat veřejnou diskusi. Jsem na sprostá a nepravdivá osočení zvyklý. Nicméně nejsem zvyklý na to, že tak činí významný a veřejně známý podnikatel, který si musí být vědom toho, že jeho názor ovlivní významné množství lidí," vysvětlil Kalousek svůj krok serveru iDnes.

 
Jančura už o trestním oznámení ví. Kalousek mu to zavolal předem: "Pan ministr už mi volal a řekl, že s dvacetiletými hejsky si to vyřizuje na ulici, a se mnou si to vyřídí takto," řekl Jančura iDnesu. "Jen jsem nahlas řekl, co slyšíme ze všech stran," uzavřel Jančura.


@em-1