I když byty OKD už v majetku těžební společnosti nejsou, otazníky vyvstávají nad tím, kdo nyní z výhodné transakce těží. Tedy, kdo je místo miliardáře Zdeňka Bakaly oficiálním vlastníkem nemovitostí, jejichž hodnota se počítá na miliardy. Bytové portfolio bývalé OKD vlastní v první linii česká firma RESIDOMO. Přičemž v současné době je celá společnost RESIDOMO v zástavě u další britské finanční skupiny Wilmington Trust.
Představitelé této společnosti tvrdí, že majitelé jsou americká skupina Blackstone Group a britská Round Hill Capital. Na opakovanou žádost o údaje, kdo stojí za dvěma kajmanskými společnostmi, které figurují na konci vlastnického řetězce, již ale zástupci firmy nereagovali.


„Nevěděl jsem, že to je takto, ale jak na ten název koukám, tak BTO bude nejspíše zkratka Blackstone Technical Oportunities, takže to bude asi firmy Blackstone,“ reagoval generální ředitel Residomo Jan Rafaj, při konfrontaci s vizualizací vlastnické struktury Residomo vedoucí na Kajmanské ostrovy. 
„To bude pouze daňová struktura,“ dodal s příslibem, že se pokusí dodat dokumenty, či jinak doložit, kdo za kajmanskými firmami ve skutečnosti stojí. Žádné další informace dokládající vlastnictví kajmanských společností však už ani přes urgence nezaslal.


Podle advokátky Hany Marvanové, která se kauze bytů OKD dlouhodobě věnovala, vzbuzuje zastřená vlastnická struktura podezření, že převod mohl být pouze fiktivní a že za skupinou může i nadále stát původní vlastník.Privatizace před soudem a vyšetrovací komisí
Stát v roce 2004 odprodal OKD za celkovou částku 4,1 miliardy korun, což je pozoruhodné, neboť jen samotný roční výnos z nájemného činí přes 2 miliardy korun. 


Podle posledního znaleckého posudku z roku 2016 byla celková hodnota nemovitostí oceněna na 26,4 miliardy korun. Skrz něj pokračuje u pražského soudu hlavní líčení v této kauze, kdy měl stát podle žalobců utrpět škodu ve výši až 20 miliard korun.


Na verdikt českého soudu čeká také Evropská komise, kde leží stížnost sdružení nájemníků na nedovolenou veřejnou podporu při prodeji OKD. Pokud by se nedovolená podpora zpětně prokázala, stát by teoreticky mohl od privatizační smlouvy odstoupit a kupující by vracel peníze včetně úroků.


Trestní oznámení podali také zástupci nájemníků, podle jejichž závěrů existuje podezření o záměrném podhodnocení majetku OKD při privatizaci.
V Poslanecké sněmovně je k této kauze je také zřízena speciální vyšetřovací komise, která si Bakalu, Sobotku a Teličku dokonce předvolala k výslechu.