„Podle závěru této kontroly dozorový státní zástupce KSZ v Ústí nad Labem došel správně k závěru, že ohledně držení a užívání civilního oblečení a vlastní zdravotní matrace odsouzeným byl porušen právní předpis,“ uvedl Malý. Na pochybení v postupu Vězeňské služby vůči Rathovi v teplické věznici hovořila na začátku ledna pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Vězeňská služba tehdy označila podmínky odsouzeného Ratha v teplické věznici za standardní.

„Zatím není došetřena délka pobytu odsouzeného v přijímacím oddílu té věznice. To jsme uložili dozorujícímu státnímu zástupci,“ sdělil také Malý portálu iDNES.cz. Zastupitelství dříve vytýkalo, že Rath zůstával v Teplicích a nebyl přeřazen do věznice s vysokým stupněm zabezpečení, kde si měl trest odpykávat.

@em-1


Server Česká justice.cz počátkem roku informoval o tom, že dvě státní zástupkyně při kontrole iniciované Bradáčovou věznici vytkly, že Rathovi povolila místo erární matrace použít vlastní zdravotní a že nosil místo standardního oblečení džíny.