„Píšu to nerad. Takhle se politika dělat nemá. Ale nechutné osobní útoky poslance Kalouska na bývalého prezidenta přispívají nenávisti ve společnosti a její fašizaci. A lidsky je to prasečina. Řekl bych mu to tady osobně, ale ještě patrně vyspává a není v sále sněmovny,“ napsal Klaus na svém facebookovém profilu.

Miroslav Kalousek ve sněmovně ale přítomen je. „Když byl Václav Klaus mladší ještě mnohem mladší, tak jsem jeho tatínka o své vlastní újmě podporoval a veřejně hájil, protože hlásal zásady, kterým jsem věřil a věřím jim dodnes. Stejně otevřeně pojmenovávám jeho dnešní chování, kterým drtivou většinu těch zásad zrazuje. Jiné vysvětlení než to, které jsem označil, nemám,“ uvedl Kalousek pro Echo24.


@em-1


V komentáři pod Kalouskovým příspěvkem se proti němu vyjádřila i další bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová: „To jste si ovšem dovolil víc, než je únosné. Máte důkazy pro svá tvrzení? Chováte se díky imunitě jako prase, kolego!"


Všechno vyvolal Kalouskův příspěvek, ve kterém reagoval tak na text zveřejněný na stránkách Institutu Václava Klause, v němž bývalý prezident kritizuje multikulturalismus.‘ „Jako mladík jsem ‚hltal‘ Václava Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější. Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o ‚záškodnický multikulturalismus‘. Dnes nepochybuji, že Václav Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po roce 2010,“ napsal kriticky někdejší ministr financí na své facebookové stránce.