Protesty se konaly také v Kentucky, Chicagu, Los Angeles či Memphisu. Americký prezident Donald Trump pohrozil, že v případě rabování „začne střelba“. 

V Louisville v Kentucky, kde lidé demonstrovali za spravedlivé vyšetření smrti černošky Breonny Taylorové, kterou v březnu v jejím domě zastřelil policista, postřelili nejméně sedm lidí. Při nepokojích a rabování napříč Spojenými státy bylo podle televize CNN zničeno zhruba 170 podniků. 

Ta zároveň oznámila, že policie při protestu ve městě Minneapolis v přímém přenosu zadržela jejího reportéra a odvezla ho do vazby přesto, že se prokázal novinářským průkazem. V poutech skončili i jeho spolupracovníci. 

V noci do budovy policejní stanice v Minneapolisu, kterou kvůli protestům už předtím evakuovali, vtrhl rozzuřený dav a objekt zapálil. Stanice BBC v této souvislosti uvedla, že nepokoje pokračovaly, přestože guvernér na místo vyslal stovky příslušníků národní gardy.


@em-1

 

Zároveň pokračoval konflikt prezidenta Donalda Trumpa se společností Twitter. Trump v příspěvku na sociální síti uvedl, že „kriminální živly“ v Minneapolisu zneuctívají Floydovu památku, a za rabování pohrozil střelbou. 

„Právě jsem mluvil s guvernérem Timem Walzem a řekl mu, že za ním naprosto stojí armáda. Jakýkoliv problém, a převezmeme kontrolu, ale když začne rabování, začne střelba,“ napsal šéf Bílého domu. Trump také kritizoval minneapoliského starostu Jacoba Freye za „naprosto neschopné vedení“. Ten se proti tomu vzápětí ohradil.


@em-2