Ozbrojený muž na místě ohrožoval policisty, ti ho zadrželi a v poutech převezli na služebnu. Jeden nůž měl útočník údajně v batohu, druhý pak u sebe. Podle fotografií, které dala Policie na Twitter, měl 31-letý muž u sebe také teleskopický obušek. V době incidentu byly na půdě Sněmovny také děti ze základní školy.


O pořádný humbuk se postaral 31-letý gauner. Ozbrojený vešel do dveří Poslanecké sněmovny ve Sněmovní ulici! Mával přitom nožem a dožadoval se, aby ho pustili dovnitř. Incident potvrdil Blesk Zprávám i šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Skutečně došlo k incidentu. Byl napaden policista a na stanovišti Sněmovní 4. Kontrolovaná osoba se pokusila nožem napadnout příslušníka. Útočník zadržen. Bez zranění policisty,“ napsal Blesk Zprávám.


Muž měl u sebe dva nože a teleskopický obušek. Podle informací Aktu měl muž na ženu u rentgenu vytáhnout nůž, který měl v batohu. Druhý nůž následně vytáhl na výzvu policisty, který dožadoval vysvětlení toho, proč má u sebe muž zbraně. 


@em-1


Podle policejního prezidia byl muž po zadržení převezen na policejní služebnu. Aktuálně se policie snaží zjistit motiv útočníka, který se do PS snažil dostat vstupem pro veřejnost. „Protestuji proti tomuhle systému,“ řekl, když ho policisté odváděli do auta. Právní kvalifikace nebyla prozatím stanovena. 


Vstup do Sněmovny nyní hlídají policisté. Útočník by se ale do prostoru dolní komory nejspíše nedostal. Každý návštěvník i host totiž musí projít přísnou bezpečnostní kontrolou a detekčním rámem. 


@em-2