Fialův status mu za necelých dvanáct hodin od zveřejnění přinesl téměř tisícovku lajků. Mnohem zajímavější jsou ovšem reakce.

„Fialo, jste další akademický agresor, který touží po krvi, v životě se neporval, ale strašně rád by dával rozkazy a chtěl by vidět umírat ostatní. Hlavně si neumazat vlastní ručičky," zazněl ten vůbec nejrelevantnější příspěvek. Jeho autorem je Martin K.

„Dva pitomci vyhlásí v dost nezvyklém čase takovou závažnou věc, kterou zřejmě vědí už nějakou dobu… Místo jejich podpory a vyřvání závěrů bych se napřed ptal těch dvou, a pídil se po důvodu jejich jednání. Vyhošťováním osmnácti vyslanců stejně nic nezískáme, naopak jsme přišli o funkční zastoupení v Rusku, takže kdo je vítěz, komu to pomohlo, co to způsobilo? Nešlo to řešit úplně jinak? A kdo ví, jak to skutečně je, a co všechno dalšího to má zakrýt? Tímto způsobem se tlačí akorát na přiblížení války, Rusko to veřejné nikdy nepřizná, a naopak musí reagovat," doplnil J. V.

„Fialo, jak si mohl vystudovat VŠ, to nechápu. Ty máš v hlavě úplně vymeteno. Cos čekal? My jim vyhostíme osmnáct diplomatů a Rusáci přijdou a omluví se nám? Ty tvoje pindy už nežerou ani děcka ve druhé třídě. Tady nejde o nějaké Vrbětice, ale o Dukovany a Sputnik. V tom jsou těžké love a o ty jde vždy až v první řadě," míní Jaroslav S., další z fanoušků předsedy ODS. Mezi přispěvateli se našly také ženy. Jednou z nich byla Lada H.

„Další válečný štváč! Měl to být skandál, který měl Čechy otočit proti Rusku. Ale nakonec to bude skandál o tom, jak Češi dodávali zbraně a munici islámským teroristům v Sýrii na pokyn z USA. Zbraně z Vrbětic se dosud nachází v Sýrii a právě ruská GRU vede jmenné svodky na české občany a členy českých tajných služeb, kteří za touto operací dodávek od roku 2012 stály," uvedla s tím, že se tématu věnuje již třetím rokem.

„Jediná reálná hrozba pro ČR je ODS pod vaším vedením a navíc v uskupení s dalšími zhrzenými politickými dinosaury. A na tuto hrozbu ČR nepotřebuje pomoc ani jedné ze stejně postižených institucí," zmínil Roman J. „Fialu na rozdíl od Babiše a Hamáčka nikdo vydírat nemusí. Ten plní úkoly svědomitě a rád. O to více je třeba se ho bát," doplnil Martin R.