Vicepremiér a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček připomenul pomoc Kellnerovy podnikatelské skupiny při zvládání epidemie koronaviru loni na jaře. „Před rokem byl jeden z prvních podnikatelů, kteří pomáhali ČR v těžké situaci na začátku pandemie. Čest jeho památce, upřímnou soustrast všem jeho blízkým,“ napsal vicepremiér na twitteru.

Kellner loni v březnu, kdy začala v Česku sílit první vlna epidemie koronaviru a země měla zoufalý nedostatek ochranných pomůcek, věnoval prostřednictvím PPF Česku 120 tun zdravotnického materiálu.

Z nejvlivnějších mužů české politické scény se ozval i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Osobně jsem pana Kellnera neznal, ale zaujaly mě a se zájmem jsem si vyslechl jeho názory, které občas publikoval. Bezesporu byl velmi schopným manažerem a pracovitým člověkem. A také milujícím otcem. Je to velmi smutné. Celé jeho rodině a blízkým vyjadřuji upřímnou soustrast,“ komentoval.

Památku nejbohatšího Čecha a filantropa uctili i europoslanci. Mezi prvními Tomáš Zdechovský. „Modlím se za Petra Kellnera a jeho rodinu a děkuji za vše dobré, co dokázal. Byl to velmi tvrdý a často nesmlouvavý byznysmen, ale s velkým srdcem. R. I. P.,“ uvedl.