"Třicet let po sametu. A furt to samé tu. Zase si čím dál tím více šetříme plíce, žerem osvětu,“ zpívá Klus, jenž písničku uvedl tím, že se těší na Mikuláše. Prý to na něj přišlo ve chvíli, kdy ráno jedl mandarinky. "Zaplať pánbů brzy přijde Mikuláš,“ dodává refrén, který se pak po každé sloce opakuje. 


V Klusových očích je Andrej Babiš lhář a manipulátor, který představuje velké nebezpečí pro demokracii a plundrováním půdy a přírody vlastně i pro budoucí život v naší zemi. To mimo jiné Klus řekl o premiérovi v jednom z rozhovorů pro magazín Reportér. 


Lidé jako Babiš či Miloš Zeman nectí etiku ve veřejném životě. Podle Kluse by se o tomto tématu mělo více mluvit, o tom, co už si nenechat líbit. Nicméně by prý nechtěl zaměňovat činy jednotlivců s jejich voliči. "Pokud bychom se nechali ovládnout nenávistí a zlobou vůči voličům takových politiků, s nimiž nesouhlasíme, bylo by to podle mě to nejhorší, co by se nám mohlo stát,“ říká zpěvák a dodává, že by to mohlo vést ke strašným koncům.


Babiš se prý zhlédl v Orbánově Maďarsku a chtěl by mít vliv úplně na všechno. Na Milionu chvilek pro demokracii se mu líbí, že jdou ke kořenu věci, za vítězem voleb a premiérem, a pokládají jasné otázky, na které ale premiér neodpovídá. Lidé na náměstích jsou podle něj součást demokracie, nelze prý jen jednou za čtyři roky hodit hlas a dál se o věci nestarat.


@em-1


Zpěvák Tomáš Klus před nedávnem také požádal české politiky, aby otevřeli prostor pro veřejnou debatu, ve které bude vyjasněno, zda nejen českou společnost opanovala zelená hysterie, nebo zda máme opravdu klimatický problém, který musíme řešit, pokud chceme lidstvu dovolit přežít.


@em-2