“Prezident republiky uděluje medaili Za zásluhy I. stupně Jaromíru Jágrovi”. Věta, která dle mnohých v určitých kruzích způsobila poprask a vlnu nenávistných komentářů. Legendu českého, ale i světového hokeje vyznamenal Miloš Zeman za mimořádné sportovní úspěchy a zásluhy v propagaci hokeje. Od bývalého redaktora České televize Jana Hrubeše se dočkal brutálního odsouzení!


„Vy, exredaktore ČT, nemáte právo nikoho soudit, to má jen Bůh – a to vy, jak jsem si přečetl váš názor, rozhodně nejste!“ reagoval Jágr na ostrou kritiku od Hrubeše, jenž jej předtím označil za „mizerného člověka“ a kolaboranta s estébáckou a proruskou hrůzovládou. Na Jágrovu stranu se přidali i mnozí politici.


“Pan Hrubeš pro dobré jméno České republiky v zahraničí nic neudělal. Na rozdíl od Jaromíra Jágra, ten si ocenění, které převzal, opravdu zaslouží,” má jasno první místopředseda Sněmovny a šéf KSČM Vojtěch Filip.


Senátor Jaroslav Doubrava se po přečtění Hrubešova komentáře pořádně naštval. “Jen totální blb zaslepený neskutečnou závistí z toho, jakou nulou sám je, může udělení vyznamenání Jágrovi zpochybňovat. Mizerným člověkem je on sám. Čím proslavil republiku sám Hrubeš? Neví o něm ani ve Zlámané Lhotě. Při vyslovení názvu naší republiky v cizině okamžitě slyšíte jméno Jágra. Ano, Jaromír Jágr si vyznamenání plně zaslouží a je dobře, že mu ho prezident udělil,” řekl.


Podle poslance ČSSD Jaroslava Foldyny si Jaromír Jágr ocenění zaslouží. “Udělal pro dobré jméno naší vlasti opravdu hodně. K panu Hrubešovi můžu říci snad jen to, že by měl přestat experimentovat s šamany a dalšími formami alternativní léčby a obrátit se na klasického psychiatra,” vysmál se exredaktorovi Foldyna.


Přidal se i poslanec Karel Schwarzenberg, který napsal krátké vyjádření: "Jágr je jeden z nejvýznamnějších sportovců této generace. Těší-li ho metál, budiž mu přán."


@em-1


"Výroky lidí z ČT není třeba komentovat, jelikož vždy když mluví o někom, kdo nepatří do jejich party, vypadne z nich většinou jen nenávist a zloba. A už vůbec není třeba komentovat nebo řešit mimořádně trapné výkřiky lidí, co nic nedokázali, zda si Jaromír Jágr zaslouží vyznamenání, jelikož práce ve sportu a reprezentaci naší země vydá za všechny ministry zahraničí dohromady,” uvedl šéf SPD a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura.


Jednoznačný názor k věci vyjádřil předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší. “Mám rád lidi, kteří dělají svou práci s láskou a fortelem. Nemám rád pomlouvačné závistivce a moralistické “giganty”,” uvedl Klaus.


@em-2