Po svém koncertu pod širým nebem Daniel Landa překvapil fanoušky přednáškou o aktuální situaci v Česku, potažmo celé Evropě. A nevynechal ani uprchlické téma. K tomu ho prý již delší dobu vyzývali různí lidé. „Chtěl bych vám říct, že situace je mnohem vážnější, než si kdokoliv z vás dokáže představit. Náš svět je ve válce. A naše země je v zásadní etapě. Jde o to, zda řekneme ano rozvratu, anebo ne,“ pronášel mohutným hlasem.

 

 

On sám se prý namísto prázdných výkřiků již pustil do boje. „Do boje, v němž jde o život. A do tohoto boje volám každého českého bojovníka a každou českou bojovnici,“ vzkázal. Nato přišel aplaus. „Nezapomeňte, odkud jste vzešli. Z Keltů, Germánů a Slovanů. Nikdy na to nezapomeňte,“ pokračoval ve svém připraveném proslovu.

 

@em-1 


„Uprchlíci jsou jen malou částí veliké levárny, kterou na nás někdo přichystal. A co je cílem této levárny? Rozjebat stabilitu Evropské unie, rozjebat naše země,“ vysvětlil před davem, který jej odměnil burácejícím potleskem. „Bratři a sestry, čeká nás těžká doba. Vytrvejte,“ vzkázal publiku.


@em-2