Mluvčí Kellnerovy skupiny PPF hned v úvodní reportáži vysvětlovala, že je celosvětovým trendem propojovat média a telekomunikace, ve kterých již PPF podniká. Skupina také odmítla, že by záměrem transakce bylo ovlivňování politiky, jak okamžitě někteří začali tvrdit. „Vidíme to jako jeden dílek v naší byznysové skládačce,“ ujistil Mlynář. Společnost vlastní několik mobilních operátorů a jejich sítě v kombinaci s televizním obsahem nabízejí v současnosti zajímavé synergie. „Nákup televize je prostě dobrá investice, protože televize je stále lukrativní byznys,“ dodal.


Syndikát novinářů vydal stanovisko, že nákupem CME se PPF stává klíčovým hráčem českého mediálního trhu, což také znamená, že „přebírá odpovědnost za podobu veřejné debaty i za podobu české politiky“. Požadavek na zajištění svobody médií je podle Syndikátu o to naléhavější, že PPF má ekonomické zájmy v zemích, kde je svoboda médií systematicky a dlouhodobě potlačována.


Mlynář se ohradil, že tomuto stanovisku nerozumí. „Já si nepamatuju, že by Syndikát novinářů v minulosti kádroval jiné soukromé subjekty, které kupovaly média, ať už to byl pan Babiš, nebo pan Bakala,“ kroutil nechápavě hlavou.


@em-2


„To je absurdní debata. My tu televizi ještě ani nepřevzali a už se tu mám z něčeho obhajovat? Já se z ničeho obhajovat nebudu. Jsem člověk, který většinu života strávil bojem za svobodu a demokracii a nebudu se tu zpovídat nějakým lidem z nějaké organizace, o které ani nevím, koho reprezentuje,“ rozčílil se.

„Tak budeme tedy čekat a uvidíme,“ rozloučila se Marcela Augustová.


@em-1