Honzejk na svém facebookovém profilu upozornil zejména na pasáž z rozhovoru ohledně tříštění opoziční síly. Piráti se přitom nyní uskupují se STAN do liberálního bloku, je možné, že vznikne i konzervativní blok ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.


„Osobně jsem rád, že se opozice spojuje, koneckonců byl to Milion chvilek, který k tomu opozici tlačil. Kdyby se opozice nespojila, bylo by to její kardinální selhání. Ale i když se to stane a předvolební koalice vzniknou, tak to sice odbourá negativa našeho volebního systému, opoziční strany získají deset až patnáct mandátů navíc, ale zásadní změnu to nepřinese. My jsme lídrům opozice dali pódium, ptali jsme se jich na jejich vizi, kam zemi vést a jak chtějí oslovit voliče Andreje Babiše. A vůbec jsme nedostali odpověď. Vůbec u nich nevidím snahu jít jinam, mimo okruh lidí, které už oslovují,“ poznamenal Minář pro iHNed.cz k tomu, proč zakládá nové hnutí.


„Další věc je, že v některých opozičních stranách jsou síly, které by docela rády spolupracovaly s Andrejem Babišem. Kde máte záruku, že nakonec některá z těch opozičních stran neřekne: ‚My musíme zabránit horší variantě, tak jdeme s ním!‘ Je to loterie,“
dodal, se slovy, že je nutné oslovit i jiné skupiny voličů, než oslovují stávající opoziční politické strany.

„Ať už to jsou voliči vládních stran, voliči, kteří jsou rezignovaní a k volbám nechodí, nebo prvovoliči. Ti všichni mohou dostat nabídku od desítek a stovek nových kompetentních lidí, kteří budou schopni převzít politickou odpovědnost,“ sdělil Minář.

„No, já nevím. V každém pozváni jsem panu Minářovi říkal i psal, že to není platforma pro politiky, a on mě přesvědčoval, že tam musíme vystoupit... to není úplně dobrý start začínat lží směrem na lidi, kteří tuto občanskou iniciativu podporovali, ale co už,“ poznamenal k tomu s úsměvem šéf Pirátů Ivan Bartoš.

„Opozice, ihned se spoj. Pod mým vedením ale. Kruci už taky,“ dodal následně v diskusi europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Chtěl bych teď být na jeden den Prchalem. Dostat čtyři dny před volbami takovýhle dárek, o tom musí snít každý ‚spin doctor’," podotkl vzápětí ještě Zahradil. Marek Prchal je PR poradcem Andreje Babiše (ANO).