“Miloše Zemana znám od roku 1989. Pozval jsem ho tehdy na zakládání OF ČKD Vagonka. Tam mě absolutně uchvátil tím, jak obrovský měl přehled. Mluvil před naplněnou halou a ti lidé ho opravdu brali. Protože jim řekl, jak se má naše hospodářství, jak je to špatné a hlavně zdůvodnil proč.

Od té doby jsme se osobně nesetkali. Je to prostě první prezident, který byl zvolený přímo. Já byl vždy vychovávaný k tomu, že k hlavě státu by se měl chovat každý s určitou úctou. Nemusím s ním samozřejmě ve všem souhlasit. Některé jeho bonmoty mám rád, některé jsou možná trochu přes čáru. Co se ale týká ovlivňování politiky v této zemi, tak si myslím, že neříká nic špatného. Za těch osm let dělal vždy pro ČR maximum, co mohl.

Chápu, že s ním v některých věcech nemusí každý souhlasit. Ale co mě tedy irituje je, jakým způsobem o něm někteří mluví. Tohle by si třeba jinde v demokratických zemích na západ od nás nikdo nedovolil. Urážky nejhrubšího zrna! Pan prezident má také nějaký věk, zdraví už možná také není nejlepší, ale zatím mu to myslí takovým způsobem, že to by mu mohl leckterý mladý závidět.”

Velkou diskusi před časem rozvířil výrok bývalého člena ODS Martina Langa, který na sociální síť napsal, že Zeman „je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini“. Dal tím najevo, že hrubě nesouhlasí s tím, že Zeman nezarazil snahy o zdanění církevních restitucí, kterého se dovolávali především komunisté. Nejvyšší soud rozhodl, že výrok není trestný, ale přestupek…
“Přestupek? Tohle si dovolit říct vůči nějakému prezidentovi ve vyspělých západních zemích, tak si myslím, že by to skončilo úplně jinak. Vůbec se nedivím, že ho ODS vyloučila. Takoví lidé svým stranám opravdu nepomůžou,” myslí si Kuželka.

Terčem kritiky se v posledních letech stávali i někteří umělci, kteří z rukou prezidenta přijali státní vyznamenání. “Nechápu to. Já jim to jen přeji. Například s Ivanem Vyskočilem jsme léta kamarádi. Vyprávěl mi, jak si na večírky, kde byli ti dnes hodně preferovaní umělci, schválně bral tu stužku s vyznamenáním (smích). Ivan je skvělý člověk a já mu to opravdu přeji. A neznám nikoho, kdo by se dobrovolně jen tak vzdal nějakého ocenění. Proč také?” doplnil.