Na svůj účet si pak koncern musel připsat dluh ve výši astronomických  589 miliard korun, přičemž slíbil uhradit obrovské sumy peněz zejména poškozeným v USA. Kromě toho se kvůli kauze rozproudily vášnivé debaty i v České republice.
Jednorázové odškodnění pro poškozené lidi v USA se pohybuje v rozmezí od 5.100 do 10.000 dolarů za každé vozidlo, ale podle ředitele Volkswagenu pro poškozené obyvatele Česka se žádné odškodnění nechystá!


“Koncern Volkswagen nemůže měřit všechny zákazníky stejným metrem, neboť řidičům v Evropě žádná újma nevznikla,“ tvrdí Volkswagen. To je ale obyčejná lež! Volkswagen vypustil minimálně 250 000 tun (podle některých odhadů téměř 1 milion tun) nadlimitního množství oxidů dusíku. Ty jsou prokazatelně karcinogenní. Nadměrné emise v Evropě, které zkrátí život zhruba 1200 Evropanům včetně předčasné smrti 72 Čechů! 
Třeba v Německu se k hromadné žalobě na Volkswagen kvůli skandálu s emisemi přidalo přes 300 tisíc lidí. V Česku taková právní úprava hromadných žalob zatím neexistuje. Přesto automobilku žalují už tři tisícovky poškozených Čechů! Pokud jste si po 1. listopadu 2008 koupili auto značky Volkswagen, Audi, Škoda či Seat s motorem typu EA 189 o objemu 1,2 litru, 1,6 nebo dva litry, máte taky právo na odškodné od Volkswagenu!


@em-1