Hejma hned ze začátku komentoval exponenciální nárůst. Na „hru čísel“ prý moc nevěří. „Já mám pocit, že ta čísla, co slyšíme, jsou trošku jiná čísla, která jsme slýchávali někdy v dubnu a podobně. Tady jsou to čísla těch nakažených, ale kolik těch nemocných doopravdy je a kolik jich bylo přes léto, to vůbec nevíme. Takže nárůst tu je, ale počet těch vážných případů se zatím drží, takže důvod k panice zatím není,“ mínil.

Ondřej Hejma se následně vyjádřil k nadcházejícímu ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi a jeho rozhovoru pro ČT. Komentátor uvedl, že ho tímto rozhovorem bývalý náměstek nyní již už bývalého ministra „naprdnul“.

„Z něj se stává takovej vrchní strašič. On tam přijde, má ten poker face, nehnutej výraz, a teď tam normálně řekl, že je nervózní. Pan plukovník Prymula je nervózní, chápete to? Já nevím, co ví, ale je nervózní, mě to vůbec nezajímá, mě to dokonce znervózňuje. Když je plukovník Prymula nervózní, tak mě to znervózňuje. Já od něj čekám relevantní data a ať nestraší těma číslama, jak jsme o tom mluvili na začátku. Ty čísla, který máme teď, jsou úplně jiný. To je jiný druh čísel. To je trasování a všechno. Úplně nové metody zjišťování. Ale přitom ta černá křivka dole, jak jí ukazoval Janek Ledecký na internetu, tak ta je naštěstí pořád dole, zaplať Pánbůh. Je nízká a stabilní. Takže, pane Prymulo, nebuďte nervózní, mě to znervózňuje,“ vzkázal epidemiologovi Ondřej Hejma.


@em-1


Dodejme, že Roman Prymula ovšem jeden důvod k nervozitě má. Je to totiž právě on, kdo vystřídal Adama Vojtěcha v nezáviděníhodné pozici ministra zdravotnictví.