V Česku se ani u jednoho z více než 20 podezřelých pacientů nemoc nepotvrdila. Vědci z řady zemí hledají účinnou vakcínu. Češi začali narychlo kupovat roušky, v některých lékárnách už jsou vyprodané. Nový koronavirus se objevil před několika týdny a počet nemocných raketově roste. Virus se šíří extrémně rychle, podle čínských úřadů je infekční už v inkubační době a počet nemocných tak bude dál rychle stoupat. 


Velkoměsto Wu-chan, které je epicentrem nákazy, se z rozhodnutí čínské vlády ocitlo de facto v karanténě. Odstřižena jsou i další města, dohromady se omezení týká 56 milionů lidí. České ministerstvo zahraničí doporučilo Čechům do míst nákazy necestovat.


@em-1


V Česku byla zavedena opatření kvůli koronaviru na pražském letišti - jde především o informační cedule pro cestující. Plošný screening ani rušení letů z Číny ale podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) není momentálně třeba.


Česko evidovalo už několik případů podezření na koronavirus, ani jeden se nepotvrdil. Před koronavirem ochrání pouze konkrétní typ roušek s respirátory - FFP3 s 3M ventilem.


@em-2