Grois se rozhodl zmínit v kampani i migrační krizi. Ve Znojmě se objevily letáky s nadpisem: „Víte, že volbou Třetiny z TOP 09 souhlasíte s přijímáním migrantů na Znojemsku?“ V textu se lze dočíst, že Třetina údajně prosazoval migrační kvóty, které by se týkaly i Česka. Grois toto téma v kampani využívá.

Jedna z voliček mu ale řekla, že si tím škodí. „Honzi, co blbneš s těmi migranty? Jasně že tady jsme všichni proti přijímání migrantů a nikdo je tady nechce. Ale proč to proboha vytahuješ teď? Takového tě neznáme. Hrozně si tím škodíš,“ zaznělo prý z úst kamarádky znojemského starosty.


Rozhodl se proto vysvětlit, proč podle jeho názoru téma migrační krize patří i do těchto senátních voleb. „Proč jsem vytáhl ty migranty? Co mě to napadlo? Odpověď je jednoduchá. Protože mě znáte. Protože víte, že nikdy nelžu a říkám věci na rovinu. A pravda je taková, že nový znojemský senátor bude v Senátu hodně brzy stát před otázkou, jak se postaví k migrační krizi. A bude muset říkat jasně Ano nebo Ne,“ začal.


Zdůraznil, že v lednu tohoto roku se také zdálo, že koronavirus je jen kdesi daleko v Číně a dnes je situace taková, že jen za úterý v České republice přibylo téměř 4500 nakažených. A s migranty to může být podobné. Dnes ve Znojmě žádní nejsou, ale brzy být mohou. Alespoň podle Groise.


„Koho by před pár lety napadlo, že se mladé holky ve Štrasburku budou bát vzít si minisukně. Absurdní představa. Dnes realita. A problém, který je potřeba vyřešit,“ napsal Grois. A když to své kamarádce vysvětlil takto, prý to pochopila a sdělila mu, že žádnou TOPku lidé nechtějí.


„Aha. To mě vůbec nenapadlo. Já myslela, že jsi chtěl hlasy okamurovců a tak. Když to říkáš takhle, tak už to celé chápu. Jasně. Tak promiň, že jsem otravovala. A držím pěsti. V sobotu to dobře dopadne, uvidíš. Lidi tě mají rádi a žádnou TOPku tady nechtějí,“ řekla podle starosty doslova. Grois v prvním kole voleb dostal přes 7700 hlasů, Tomáš Třetina přes 9100 hlasů.