Šofér podle svých slov vůbec netuší, jak se muži do auta mohli dostat. Oni sami uvedli, že mu vlezli na korbu v Srbsku. Muž se jich při odkrytí plachty lekl. „První, co mně blesklo hlavou, bylo, jestli to není terorista. Začal jsem na něho řvát, co tam dělá. Vzápětí vylezl druhý, to už jsem na nic nečekal a běžel do kabiny pro nůž, kdyby mě chtěli napadnout, abych se mohl bránit,“ uvedl 49 letý řidič. 


Ten je držel s nožem v ruce na korbě a skladník mezitím volal na tísňovou linku. Řidič potvrdil, že měl vskutku v Srbsku jednu odpočinkovou pauzu, kdy stál na parkovišti u benzinové pumpy nedaleko Bělehradu. Další zastávku pak měl až na srbsko-maďarských hranicích. Zde podle něj běženci řidiče přesvědčují, aby je naložili. 


@em-1


Řidič nechápe ani to, jak mohl projet kontrolní branou s termokamerou, kdy detektor zaznamenal vyhřáté vaky s rýží z Řecka. Migranti zřejmě splynuli s nákladem. Tři cizinci byli následně umístěni v zařízení pro děti-cizince v Praze, čtvrtý muž je v zařízení pro zajištění cizinců v Balkové. 


@em-2