Poté, co v říjnu 2016 zmizel svědek, který měl z Víta strach, poslal Pavel Novotný pražské policii e-mail toho znění: „Dobrý den, jsem novinář a připravuji úkladnou vraždu člověka, o kterém píši a který je, tedy byl vámi vyšetřován, protože se jedná o skutečně zrůdu a vy na to se*ete, rozhodl jsem se jej zabít. To bych ale možná měl ohlásit coby trestný čin vraždy ve stádiu příprav,” šokoval Novotný svým vyjádřením. 


“Prosím o radu, jak to ohlásit tak, abych vám co nejvíce pomohl, tedy u vás na lince 158 či na nejbližší služebně. Mluvím naprosto vážně, prosím nebrat na lehkou váhu. Jsem duševně zdráv a rozhodl jsem se pana Marka Víta zavraždit," uvedl Novotný, podepsal se a připsal svoji adresu.


@em-2


Soudce uvedl, že se Novotný dopustil trestného činu. „Je nepřijatelné, aby někdo napsal policii e-mail, že někoho zavraždí, a čekal, co se bude dít. Pohybujete se (ve vztahu k Vítovi) na tenké hraně, ale v tomhle konkrétním případě to už bylo za hranou,“ řekl soudce Fila. Původní uložený postih sto tisíc korun nakonec snížil o třetinu na 66 600 korun. Je ve výši jeden a půl násobku starostova platu, což je podle Fily dostačující.


@em-1