"O tisícikorunové pokutě jsme rozhodli ve zkráceném správním řízení. Dostal nejvyšší možnou pokutu, jakou je v tomto řízení možné uložit," řekla mluvčí radnice v Praze 1 Veronika Blažková.


@em-l

K incidentu došlo koncem září poblíž Poslanecké sněmovny. Mladík přiznal, že konflikt vyprovokoval. Na Kalouska vulgárně pokřikoval. "Pan Kalousek je pro mě symbolem prohnilosti české politiky. Když jsem ho uviděl, bohužel mě ovládly emoce. Mrzí mě to. Jinak ale nelituji, že jsem mu řekl do očí, co si o něm myslím," prohlásil devatenáctiletý mladík.


"Šel jsem po chodníku a mladík ve věku mého syna na mě začal pokřikovat: Kalousku, ty kurvo jedna zlodějská! Tak jsem ho profackoval," popsal už dříve ministr. Zatímco politik hovoří o čtyřech fackách, mladík o jediné.


Pokutu Kalousek zaplatí, protože odpovídá tomu, jak na čin hledí zákon. "Jsem ale přesvědčen, že jsem se zachoval správně v duchu nejlepších malostranských tradic, a svého činu v žádném případě nelituji," řekl Kalousek. Připomněl, že se kvůli incidentu vzdal imunity a absolvoval správní řízení jako každý občan.