Policista hazardér se za přejezdem ohlédl po kolegovi na motorce, který před závorami ukázněně zastavil. Jenže poté, co projel osobní vlak z Prahy do Děčína, i on vyrazil na koleje, když ještě svítila červená světla! Pro muže zákona snad zákony neplatí?
Hazardování se životem nezůstane pro nezodpovědného policistu, kterého jeho nadřízení již identifikovali, bez následků. Otázka je, jakých… „O jednání policisty je vedení KŘP Ústeckého kraje informováno, bylo zahájeno správní řízení ve věci dopravního přestupku. Jedná se o podezření ze závažného porušení dopravních předpisů. Pokud bude podezření z dopravního přestupku potvrzeno, hrozí policistovi výrazný kázeňský postih odpovídající závažnosti dopravního přestupku,“ vyjádřila se včera pro Blesk krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. 


@em-1


Kázeňský trest může spočívat ve snížení základního platového tarifu až o 25 % na dobu nejvýše tří měsíců, odnětí služební hodnosti, anebo jen v písemném napomenutí. Civilního řidiče by však neminulo až sedm trestných bodů, zákaz řízení na jeden až šest měsíců a pokuta od 2,5 do 5 tisíc korun! A nezapomínejme na placený pohovor s psychologem.


Z videa, které kdosi umístil na internet a včera odpoledne zase stáhnul, vyplývá, že výstražná červená světla blikala minimálně 37 vteřin. Právě ve 30. vteřině policista na motorce projel pod padající závorou. Vlak se přiřítil ve 45. vteřině.


@em-2