Podle výpisu z katastru nemovitostí, došlo k podpisu smlouvy letos 8. února. Nový byt pod Petřínem o rozloze 81,1 m2 vyšel Dvořáka na 14,37 milionu korun. Nejde však o první nemovitost v Praze, kterou šéf ČT se svou partnerkou vlastní. V hlavním městě jim patří čtyři nemovitosti - byt v rezidenci u zoo a Vltavy v Troji, dále dva byty na Starém Městě, kterou jsou jen pár minut pěšky od Pařížské ulice a na závěr parcela opět v poklidné Troji. Celkem za ně šéf České televize zaplatil bezmála sto milionů korun.


@em-l

Petr Dvořák však tvrdí, že si na své byty a domy vydělal během třiceti let svého profesního života. "Před svým nástupem do České televize jsem dvacet let vydělával a podnikal v soukromých společnostech, například jako generální ředitel TV Nova," řekl deníku MF DNES. Dále dodal, že jsou všechny nemovitosti psány přímo na jeho jméno, protože prý nemá co skrývat.


Podle katastru nemovitostí vlastní Dvořák i rodinný dům ve Špindlerově Mlýně. Ten se nachází jen několik metrů od hotelu, v němž se pravidelně scházejí vlivní zákulisní hráči české politické scény - pražští podnikatelé, politici a lobbisté.


V současnosti pobírá Petr Dvořák měsíčně plat převyšující 240 tisíc korun, plus je mu ročně vyplácena odměna, jejíž výše závisí hospodaření veřejnoprávní televize. Například v roce 2017 činila odměna necelé 2,5 milionu korun. Před nástupem do čela České televize (říjen 2011) pracoval na Nově, kde měl v základu uzavřený kontrakt - tedy bez bonusů a náhrad - na 13,6 milionu ročně. V době recese mu byl krácen o patnáct procent.