Jejich vztah byl pro veřejnost dlouho tajemstvím. Tehdy sedmnáctiletá Alice Kovácsová se bláznivě zamilovala do čtyřiačtyřicetiletého Karla Gotta a byla rozhodnutá se s ním potkat. Stalo se a jejich vztah trval deset let, ale i po rozchodu zůstali přáteli, což nelibě nesla manželka Ivana.

 

A tak není divu, že se Alice ke smrti své velké lásky dlouho nevyjádřila. Až dnes, kdy na Žofíně probíhá veřejné rozloučení s Mistrem, se objevila. A rovnou u Karlovy milované Bertramky! Společně s pejskem dorazila k vile, před níž je mnohametrové "pole" ze svíček, květin a dalších různých předmětů, okolo 15. hodiny. Poklekla, chvíli rozjímala, a pak ke svíčkám položila rudou růži s černou stuhou. Na ní bylo anglicky napsáno - Sbohem lásko, Alice.

 

@em-1

 

„Tohle je, myslím, daleko osobnější, než se jít rozloučit k rakvi na Žofín,“ vysvětlila Alice, jinak také manželka Ondřeje Havelky (65). A proč se se Slavíkem loučila jako s Amore? „Protože jsem ho tak oslovovala."

 

Kovácsová se totiž zítřejší zádušní mše, která je jen pro zvané, nezúčastní. „Na Žofín nejdu a neočekávám, že by ta dáma byla tak velkorysá, což jí podle mě není vlastní, že by mě pozvala v sobotu do Víta,“ řekla režisérka v narážce na Ivanu.

 

@em-2