„V Bruselu hovořím zásadně anglicky, tlumočníka nevyužívám. Na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin jezdím naprosto pravidelně. Osobně jsem se přímo na místě zúčastnila 20 z 24 zasedání. Má vystoupení jsou vždy v AJ,“ reagovala Schillerová na twitteru na kritický článek Hospodářských novin. 


S ministryní si domluvila rozhovor televize CNN Prima News. Štáb se s Alenou Schillerovou potkal v budově ministerstva financí, reportérka se s šéfkou státní kasy přivítala v češtině. Jakmile se však začala ptát, přešla do angličtiny. Ministryně se takřka okamžitě otočila a odešla.


@em-1


Mluvčí financí nejprve za ministryni vzkázal, že záležitost zřejmě považovala za nedůstojnou provokaci. „Což samozřejmě je,“ uvedl Michal Žurovec. Pak se v několika tweetech vyjádřila i sama Alena Schillerová. Napsala, že ji tento „mediální hon“ velmi mrzí.


„Nejdřív mě z angličtiny zkoušela ČT. Hnali se za mnou s kamerou z Malostranského náměstí až na ministerstvo financí. Na úřadu na mě už čekala redaktorka Primy, která v žádosti o rozhovor o angličtině neuvedla ani slovo. Nebudu lhát, v ten moment toho na mě bylo moc. A odešla jsem. Možná chyba,“ doplnila.