Po jeho výároku mu začali zvýšenou pozornost venovat i média. Zvýšená pozornost ohledně jeho výroků prezidentovi o Zemanovi mu začala vadit. „Že si někdo někde postěžuje, spisovatel, herec, vědec, že se někde otře o Zemana, pak je na to neustále dotazovaný, jako kdyby to byla nějaká stěžejní součást jeho osobnosti. Myslím si, že lidi má zajímat prostě spousta jiných jejich věcí,“ stěžoval si Hřebejk.


O Zemanovi také řekl: „Je člověk milosti… Starý muž a už nepřináší nový inspirativní myšlenky, má samozřejmě škodící potenciál, z mého pohledu.”


A sice se v rozhovorech snažil tématu Zeman vyhýbat jak jen to šlo, nakonec musel svůj výrok tom, jak „rudá a hnědá prasata táhnout Zemana na Hrad,“ vysvětlit. Vysvětlil, že jeho výrok byl reakcí na „dvojí porušení voleb“ v první přímé volbě českého prezidenta. Tím myslel hanlivý inzerát v deníku Blesk podaný bývalým důstojníkem STB proti Zemanovu protikandidátovi Karlu Schwarzenbergu a Zemanovo osočení Schwarzenberga, že v rodovém sídle jeho manželky Therese visí obraz s hákovými kříži a hajlujícími lidmi. Podle Hřebejka jeho slova se nikdy netýkaly Zemanových voličů.  


@em-l