Člen rady ČT Zdeněk Šarapatka se do Miloše Zemana pustil za fotografii z bohoslužby k 75. výročí ukončení druhé sv. války ve Svatovítské katedrále. Podle něj se jednalo o frašku. „Bolševici a Putinova pátá kolona v katedrále. Pod jednou střechou s hrdinou RAF a veteránem pozemních vojsk. Nikdo jiný,“ hromžil Šarapatka.


„Nikdo z příbuzných domácího demokratického odboje. Nikdo z příbuzných dalších hrdinů zahraničního odboje: vojenského i politického. Nikdo z rodin mrtvých v ulicích pátého května. A u Československého rozhlasu. Nikdo z příbuzných obětí koncentračních táborů. Nikdo od umučených gestapem. Nikdo za americké osvoboditele, nikdo z ambasády USA. Nikdo ze studentů... za hrdiny z jejich alma mater. Nikdo, kdo by mohl dráždit Rusa. Nikdo... příliš obyčejný,“ zmiňoval příklady těch, kteří podle něho neměli v katedrále chybět. Dodejme, že vláda stále varuje před většími shromážděními a Miloš Zeman i ostatní z Šarapatkova výčtu spadají do rizikové skupiny.


Jistě. Ještě bezvýznamnější šváb, co své vlastní zve zmrdy, ale cizím dělá rohožku, nezklamal. Nejsem překvapena. Už aby si ho vzal čert. Ruský. Děkuji českým politikům, kterým ještě zbyla páteř. Poklona všem s hrdostí a pamětí,“ sdílela článek Novinek.cz Michaela Kudláčková.


A brzy se začali přidávat další. Jednak bylo Zemanovi vyčítáno, že sám už není nikde významný politik. „Asi na Hradě, tam mu to říkají. Jinak Česko nemá prezidenta,“ tvrdila Míša Jurásková a Alena Rosová dodávala, že prezident tráví většinu svého času ne na Hradě, ale „válí se v LDN Lány“. A tvrzení, že Zeman je bezvýznamný, bylo více.