“Drazí občané Ruska, veteráni, vojáci a námořníci, seržanti a praporčíci, generálové a admirálové, zdravím vás v Den vítězství, vítězství s obrovským historickým významem a dopadem na osud celého světa. Je to svátek, který je a navždy bude posvátným pro náš národ. Porazili jsme, rozdrtili jsme nacismus.”

"Válka přinesla tolik nesnesitelných zkoušek, zármutku a slz, že na ni nelze zapomenout. A neexistuje odpuštění ani omluva pro ty, kteří znovu uvažují o agresivních plánech," prohlásil Putin. Rusko podle něj důsledně hájí mezinárodní právo. "Ale zároveň budeme pevně hájit naše národní zájmy, zajišťovat bezpečnost našich lidí", dodal šéf Kremlu.

Přehlídky v Moskvě se zúčastnilo 37 armádních jednotek. Před tribunou, na níž stál Putin a další ruští činitelé, projelo v mechanizované koloně 190 kusů bojové a speciální techniky. Nad Rudým náměstím pak přeletěly desítky letounů a helikoptér, včetně nejmodernějších bojových strojů.

Vojenská přehlídka se v ruské metropoli konala prakticky bez účasti vysokých zahraničních hostů, s výjimkou tádžického prezidenta Imomaliho Rachmona, který je v Moskvě od soboty na návštěvě. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov v pátek sdělil, že Rusko tentokrát zahraniční hosty nepozvalo. "Tohle není jubilejní rok, takže se nepočítá se zvaním zahraničních účastníků," řekl.