Výročí založení Československé republiky je za námi. Spolu s projevem prezidenta Miloše Zemana a vyznamenáními pro význačné osobnosti. Vyznamenání už stihla vyvolat řadu pozdvižení, když byla oznámena, někteří si však své komentáře k události nechali až na samotnou slavnostní příležitost. 


Jednak šlo o pozvánky na udílení, které ani tento rok nebyly poslány všem politickým činitelům. Což okomentoval jednak předseda ODS Petr Fiala, který má na prezidenta kvůli tomu těžké srdce. “Prý byla slavnost na Hradě pozitivní událostí a prý někdo kdesi rozděluje společnost... Myslím, že rozdělování společnosti začíná na Hradě při rozesílání pozvánek,“ napsal zatrpkle na sociální síti.


@em-1


S pořádně ostrou kritikou přišel i dramaturg a producent Jan Jetmar. Ten napsal prezidentovi nemilou báseň. “Vařil Miloš kašičku, na zeleném rendlíčku. Tomu dal za spolupráci s StB, tomu dal za boj proti komunismu, tomu dal za proputinovský srbský nacionalismus, tomu za záchranu života. Někomu dal za jeho adoraci, Jágrovi za čínskou propagaci. Baťovi za budování státu, Klausovi za jeho zboření. Slušní lidé s exoty a sráči pohromadě. A na ostatní nezbylo nic. Zřejmě se dědek chystá do pekla, a tak to hraje na všechny strany. To mu ale nepomůže!“ vzkazuje rozzuřeně.


@em-2