Prymula podle Blesku dorazil do vyšehradské restaurace Rio’s ve středu před 22:00 a opustil ji půl hodiny před půlnocí. Na fotografiích je vidět, že neměl nasazenou roušku. Cestou k vládní limuzíně si do kalhot zastrkoval peněženku.


Roušku si nenasadil ani tehdy, když míjel řidiče, který ji měl, a dokonce ani uvnitř auta. Povinnost nosit roušku v autě, pokud člověk necestuje s rodinnými příslušníky, přitom platí právě od středy. Prymula sám přitom na svém Twitteru na dotaz, zda člověk může jít s kamarádem na procházku, odpovídá, že ano, ale oba musí mít nasazené roušky, nejsou-li z jedné domácnosti.

Kolem půl jedné měl podle reportáže z téže restaurace vyjít Faltýnek. Někam odjel autem, načež se vrátil a poté venku cosi dojednával s majitelem restaurace. Ani oni při blízkém rozhovoru neměli nasazené roušky.

Podle nařízení vlády musí být od 14. října restaurace uzavřené a smějí vydávat jídla jen výdejním okénkem. Přesně podle rčení „káže vodu, pije víno” přitom sám Prymula ve čtvrtek na svém twitterovém účtu kritizoval občany za to, že se snažili ve středu využít poslední možnosti nakoupit si v obchodech, které nechal ze dne na den uzavřít, a označil je za „nepoučitelné”.