Miroslav Kalousek ví, proč si z něj tým Andreje Babiše (ANO) udělal svého hlavního nepřítele. „Každý autoritativní režim potřebuje vůdce, který každého ochrání a zařídí, aby se měl na světě krásně. A pak potřebuje toho arciďábla, který za všechno může. To Babišova PR mašina dobře věděla. Vyrobila vůdce, a proti němu tady stál ten ďábel Kalousek. I významné části voličů se podařilo tenhle pocit vsugerovat,“ konstatoval.


Kalousek si je dobře vědom, že ho značná část společnosti vnímá kriticky a Babiš podle jeho názoru neváhal investovat obrovské prostředky do toho, aby ho ještě víc očernil. TOP 09 prý moc mediálního prostoru nedostává. A opět to dává za vinu Babišovi. Poté, co koupil vydavatelství Mafra a s ním i MF Dnes a Lidové noviny, už tu podle Kaluska není taková svoboda slova, jako bývala před vstupem Babiše do politiky.


@em-1


Je bytostně přesvědčen, že pokud chtějí demokratické opoziční strany uspět, musí spolu úzce spolupracovat do sněmovních voleb v roce 2021 postavit jednu nebo maximálně 2 kandidátní listiny. Kdyby se ukázalo, že je překážkou ke vzniku takové jednotné kandidátní listin, či listin dvou, prý se klidně stáhne. Svůj odchod nabízel už v roce 2016, kdy také strany vyzýval ke spolupráci. “Kdyby ze mě někdo chtěl vyrobit překážku spolupráce, tak zazní ta samá věta, co v roce 2016. Na kandidátce nemusím být,“ zdůraznil Kalousek.