Podle Kalouska by se prezidentova funkce měla také „zcivilnit“, možná i Kancelář prezidenta republiky by se měla odstěhovat z Hradu. „To proto, že už jen to sídlo na Pražském hradě dodává funkci prezidenta určitý absolutisticky-monarchistický odér, který k prezidentovi republiky ale nepatří. Přestěhování samo o sobě samozřejmě není zásadní, ale líbilo by se mi jako hezký symbol zcivilnění té funkce,“ prohlásil a dodal, že by se dala využít pražská Invalidovna.


Prezident ve své reakci zmínil hned čtyři hlavní kritiky vlády, které označil mimo jiné za „bahno“ a „hlupáky“. Šlo o senátora Pavla Fischera, Zbyňka Stanjuru (ODS), novináře Luboše Palatu a Kalouska, který podle něj svým dalším nedávným výrokem o tom, že má pouze tři revolvery, „vyzval k ozbrojeném odporu proti vládě“. Prezident na závěr dodal, že Kalousek je podle něj jenom "počmáraný šašek".


@em-1


V souvislosti se Stanjurou, který vyzval k rezignaci Schillerovou, se Zeman ministryně zastal. „Ministryně Schillerová je skvělá ministryně financí a není žádný důvod k jejímu odvolávání,“ řekl. Dodal, že opozice by se v krizové situace měla chovat umírněně a zdržet se jinak obvyklých výpadů. Vedení státu podle něj dělá dobrou práci. „Chtěl bych velmi ocenit činnost vlády a podpořit vládu, protože si myslím, že si to zaslouží,“ uvedl prezident.