Ke Gottově hrobu v úterý zamířili lidé nejen z Prahy. „Využila jsem prázdniny a přijela jsem ukázat místo posledního odpočinku mého milovaného zpěváka své vnučce,“ řekla Helena Kazdová z Plzně. Právě tam se Gott 14. července 1939 narodil. „Karel byl náš guru, dodnes poslouchám jeho písničky. Vzpomínám na něj jako na vynikajícího společníka, který se dokázal bavit s každým,“ řekla novinářům zpěvačka Šárka Rezková, která se s Gottem znala díky svému zesnulému manželovi, hudebníkovi Jiřímu Brabcovi.

Na náhrobku byla také čerstvá kytice se vzkazem s „pusou do nebe“ od Gottovy rodiny. Na ceduli chybělo jméno jeho nejstarší dcery Dominiky, která není s ostatními rodinnými příslušníky v kontaktu. Kytici s trikolórou a stuhou s nápisem Prezident republiky Miloš Zeman přinesl k hrobu v ranních hodinách zástupce Pražského hradu. Prezident letos 28. října Gottovi udělí in memoriam Řád bílého lva. Některá média spekulovala o návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO).


„Osobní účast u hrobu mistra neplánuji, tam bude jistě dost jeho fanoušků a rodina, kteří nebudou v takový den na politika zvědaví,“ napsal Babiš rozhlasové stanici Frekvence 1. „Výročí narození Karla Gotta si připomenu vzpomínkou na něj a tím, že se pustím některé jeho písně, které jsem měl rád,“ dodal.