Prezident nejděrív odpověděl na otázku ohledně svého zdravotního stavu. “Snad konečně za 14 dní mi sundají ortézu, i když mně slibovali, že to bude dřív. Hlavně ale, že to někdy bude. Pokud jde o nohy, to bylo vidět i při mém projevu v Poslanecké sněmovně, že potřebuji, aby mě někdo vedl, ale doufám, že časem se vrátím k hůlce."

Kvůli současnému nouzovému stavu nemůže prezident podnikat jakékoliv cesty do krajů a omezuje i další program. Přesto nařízení respektuje a má na to jasný důvod. “Je to samozřejmě nepříjemné, ale uvědomme si, že v našich dějinách byly mnohé horší situace, než jsou ty dnešní a já jsem optimista, takže věřím, že epidemie do několika měsíců skončí,” vyjádřil se. “Respektoval jsem také doporučení tehdejšího ministra zdravotnictví, protože je dobré vážit si odborníků,” doplnil.

Prezidentovi neušla ani online demonstrace spolku Milion chvilek, která byla mnohým lidem jenom k smíchu. Na otázku, zda-li se i do budoucna svátek 17. listopadu ponese spíše ve znamení různých protestů, odpověděl prezident jednoznačně. “Určitě ne. Myslím, že „chvilkaři“ už jsou do značné míry trapní a neustále opakuji, že ve svobodné společnosti, to jest ve společnosti, kde jsou svobodné volby, měníme vládu na základě voleb a nikoli na základě podivných demonstrací.”