Prezident republiky Miloš Zeman v pořadu Partie, vysílaném TV Prima uvedl: „..nu a teď si představte, že úbytek ruských turistů by byl více než kompenzován přílivem čínských turistů a čínských pacientů, protože v těch lázních se samozřejmě budou léčit. A to by souviselo i s tím, že by čínské investice mohly jít do některých lázeňských objektů. Jako příklad vám uvedu lázně Kyselka, které jsou zcela zdevastovány, které jejich majitel zanedbává. Pozor, teď jsem si uvědomil, že na mně bude podáno další trestní oznámení, že jsem majitele lázní Kyselka označil za toho, kdo zanedbává lázně, ale bohužel disponuji fotografickou dokumentací, takže to mohu snadno prokázat.“
Vlastník lázní Kyselka - Karlovarské minerální vody, je majitelem areálu od 6.2.2013, mnoho památkově chráněných objektů je i v současné době bez jakéhokoliv zabezpečení vystaveno sněhu a dešti. Jedná se o Mattoniho vilu, Ottovu kolonádu, empírovou restauraci a budovu správy lázní.
Firma Karlovarské minerální vody měla například za rok 2015 obrat 7,3 miliardy korun, což v přepočtu činí 20 milionů korun na den . Jak je možné, že tato firma nechala kdysi nádherné lázně Kyselka v tak zchátralém stavu před totální devastací?