Zeman poslal ostrý vzkaz organizátorům protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek pro demokracii! Zeman například uvedl, že výročí 17. listopadu 1989 oslavovali hlavně ti, kteří u toho vůbec nebyli. „A to nemluvím o těch, kteří byli proti. Budou si zase čechrat peříčka a budou říkat, jací byli bojovníci. Já byl aktivní účastník,“ vysvětloval prezident.


Připomněl mimo jiné demonstraci na Letné, která podle něj tehdy nebyla bez rizika. „Dnešní demonstrace díky sametové revoluci nikdo nepotlačuje, to je ten rozdíl,“ rýpnul si Zeman.


Hlavní myšlenkou demonstrací je ochrana demokracie před totalitou a oligarchy. „Ježišmarja,“ posteskl si Zeman. Hnutí podle něj chce dvě věci - demisi premiéra a zřejmě i rezignaci prezidenta. Zeman má ale pro chvilkaře jasný vzkaz. „Jak premiér, tak prezident vzešli ze svobodných voleb. A kdokoli to popírá, není demokrat,“ tvrdí hlava státu.


Prezident se také vyjádřil k postavě generála Petra Pavla který dříve naznačoval, že by mohl kandidovat v prezidentských volbách. Navíc v médiích zveřejnil historku, podle které Zemana jeho okolí doslova vodí za ručičku a „utírá mu pusu“, což je nedůstojné.
Zeman si to s ním ale přes obrazovku vyřídil. „Nejsme Jižní Amerika, ve které generál stojí v čele státu,“ okomentoval možnou Pavlovu kandidaturu. I když je podle něj generál vynikající voják, nerozumí politice ani ekonomice. „A když takto zaútočí na mě, o kterém ví, že nebude kandidovat, tak střílí na nesprávný terč, to by voják dělat neměl,“ neodpustil si rýpnutí Zeman.